• :

Злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів

Просмотров: 454 31.01.2017

Злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів

Злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів в останні роки впевнено займають друге місце за поширеністю в Україні серед усіх видів злочинів (зокрема, виходячи зі статистики по кількості засуджених осіб). Більш «популярні» тільки злочини проти власності.

Більше 12 000 осіб щорічно визнаються винним у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Левова частка злочинів цього виду складають дії щодо виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту.

Водночас, незаконний обіг наркотичних засобів не оминув і територію Семенівського району, тільки за січень 2017 року Семенівським відділенням поліції Хорольського відділу поліції ГУНП У Полтавській області (далі – Семенівським ВП) ­внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування у понад 10 кримінальних провадженнях вказаної категорії, на даний час виявлено та вилучено наркотичні засоби у 5 осіб, з яких відносно 3 осіб за результатами розслідування, провадження скеровані до суду.

Найбільш поширеним особливо небезпечним наркотичним засобом на території Семенівського району є рослини коноплі.

Разом з цим, протягом 2016 року Семенівським ВП проводилося досудове розслідування у 34 кримінальних провадженнях щодо незаконного обігу наркотичних засобів, за результатами розслідування 9 кримінальних проваджень відносно 9 осіб скеровано до суду.

За незаконний обіг наркотичних засобів передбачена, як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Однак, законодавцем визначені випадки звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення злочинів даної категорії, зокрема, якщо особа, яка добровільно здала наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги, вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов'язаних з їх незаконним обігом.

Лубенською місцевою прокуратурою за процесуального керівництва прокурорів Семенівського відділу вживаються заходи щодо швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування проваджень щодо незаконного обігу наркотичних засобів.

Прокурор Семенівського відділу

Лубенської місцевої прокуратури 

юрист 3 класу Є.О. ГоробецьОтзывы

comments powered by Disqus