• :

Протидія корупції – один із пріоритетних напрямків діяльності органів прокуратури

Просмотров: 350 30.03.2018

Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», корупція – це використання особою наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей.

 

Говорячи простіше, корупція - це використання особою, яка наділена владними повноваженнями, наявних у неї можливостей і повноважень для одержання незаконної вигоди як для самої себе так і для інших осіб.

 

За вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень Законом передбачено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальності.

 

Фізичні та юридичні особи, права яких порушено внаслідок вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення і яким завдано моральної або майнової шкоди, збитків, мають право на відновлення прав, відшкодування збитків, шкоди.

 

Для забезпечення своєї безпеки, нормального функціонування державного апарату, реалізації конституційних прав і свобод людини і громадянина держава повинна вживати ефективних заходів щодо протидії корупції.

 

Необхідно зазначити, що протягом 2017 року Лубенською місцевою прокуратурою та її територіальними підрозділами скеровано до Управління захисту економіки в Полтавській області 10 матеріалів для складання адміністративних протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Одночасно з цим, підприємствам, установам та організаціям в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» внесено 31 акт реагування про усунення порушень антикорупційного законодавства.

 

При цьому, досить важливим та дієвим механізмом у боротьбі з корупцією та виявленні корупційних правопорушень є взаємодія правоохоронних органів з громадськістю.

 

Так, органи прокуратури завжди готові до співпраці, а тому, якщо вам відомо випадки вчинення посадовцями корупційних діянь (отримання неправомірної вигоди; використання державного чи комунального майна або коштів в приватних інтересах; порушення обмеження спільної роботи близьких осіб; недотримання обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності; неподання, або подання неправдивої декларації особою, яка зобов’язана декларувати свої доходи і видатки; конфлікт інтересів) прошу звертатися до Лубенської місцевої прокуратури за адресою: м. Лубни, вул. Старо-Троїцька, 13.

 

Таким чином, сподіваємось на розуміння та співпрацю, адже високої ефективності у виявленні корупційних проявів можна досягти лише комплексним застосуванням засобів і заходів, які знаходяться у розпорядженні апарату державної влади, правоохоронних органів, ЗМІ та громадськості.

 

 

Прокурор

Лубенської місцевої прокуратури

юрист 2 класу                                                                                                               

Е. ЛобачОтзывы

comments powered by Disqus