• :

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ!

Просмотров: 297 05.04.2018

 

Про проведену Лубенською місцевою прокуратурою роботу у сфері ювенальної юстиції за 2017 рік.

 

На території обслуговування впродовж 2017 року вдалося попередити ріст злочинності серед неповнолітніх. 41 (2016 - 48) неповнолітнім вчинено 57 (2016 - 60) злочинів. Переважна більшість вчинених злочинів корисливої спрямованості – злочини проти власності (крадіжки, грабежі, шахрайства). Також за вказаний період зареєстровано 3 кримінальні провадження у сфері обігу наркотичних засобів (ч. 1 ст. 309 КК України), 5 – проти життя та здоров’я особи (125, 122 КК України), 2 – проти безпеки руху та експлуатації транспорту (286, 289 КК України).

 

До суду Лубенською місцевою прокуратурою щодо неповнолітніх направлено 36 обвинувальних акти щодо 36 неповнолітніх (у тому числі з угодами про примирення – 5 щодо 5 неповнолітніх, з угодами про визнання винуватості – 2 щодо 2 неповнолітніх), 4 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру щодо 3 неповнолітніх, 3 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України, у зв’язку зі зміною обстановки, щодо 3 неповнолітніх.

 

У сфері захисту прав та свобод неповнолітніх Лубенською місцевою прокуратурою упродовж 2017 року вжито заходів представницького характеру на суму 578 тис. грн., заявлено 5 позовів. Усі справи розглянуті. 2 позови задоволені, 3 інші справи закриті у зв’язку з добровільним відшкодуванням завданих збитків.

 

Упродовж 2017 року вступ у розгляд справ за позовами інших осіб Лубенською місцевою прокуратурою не здійснювався, у зв’язку з позбавленням прокуратури відповідних повноважень.

 

З 30.09.2016 набули чинності зміни до Конституції України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», згідно яких прокуратура здійснює представництво в суді лише інтересів держави, у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

 

У сфері нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних справах та при застосуванні примусових заходів виховного характеру за вказаний період внесено 10  вказівок, 9 з яких розглянуті та задоволені, 4 посадові особи (працівників поліції, та інспектор територіального відділу пробації) притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 1 вказівка знаходиться на розгляді.

 

Систематично перевіряються ізолятори тимчасового тримання, органи пробації та молодіжної превенції територіальних відділень поліції.

 

Прокурор

Лубенської місцевої прокуратури    К. Пістун


 

 Отзывы

comments powered by Disqus