• :

«Представницька діяльність Лубенської місцевої прокуратури в судах»

Просмотров: 246 25.09.2017

Відповідно до ст.23 Закону України «Про прокуратуру» до повноважень прокурора входить представництво інтересів держави в суді, яке полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Лубенською місцевою прокуратурою, яка в своїй діяльності  охоплює місто Лубни, Лубенський, Семенівський, Гребінківський, Хорольський, Лохвицький, Пирятинський, Оржицький та Чорнухинський райони при здійсненні представницької діяльності протягом 1 півріччя 2017 року заявлено 30 позовів на суму 34592 тис.грн., з них задоволено 19 на суму 32483 тис.грн., інші перебувають на розгляді судів.

 

З числа заявлених позовних заяв у бюджетній сфері 3 на суму 105 тис.грн., з питань державної та комунальної власності – 4 на суму 250 тис. грн. , про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями – 15 на суму 178 тис. грн., у сфері охорони навколишнього природного середовища – 1 на суму 184 тис.грн. Окрім того, на захист прав дітей пред’явлено 6 позовів на суму 578 тис.грн.

 

Фактичне поновлення порушених прав держави у сфері земельних відносин є визначальним критерієм ефективності прокурорської діяльності на вказаному напрямку. Комплексне застосування цивільно-правових, кримінально-процесуальних заходів Лубенською місцевою прокуратурою дозволили забезпечити дієвий захист у сфері земельних відносин, реальне поновлення інтересів держави у сфері земельних відносин.

 

Так, упродовж минулого року за задоволеними судами позовами Лубенської місцевої прокуратури повернуто 80 га земель вартістю  7559 тис.грн., за наслідками представницької діяльності у сфері земельних відносин заявлено 21 позов на суму 3540 тис.грн., які задоволено та реально виконано.

 

Водночас, вже протягом 1 півріччя 2017 року прокуратурою направлено до суду 8 позовних заяви у сфері земельних відносин на загальну суму 33628 тис.грн., з яких наразі вже задоволено  6 на загальну суму 32309 тис.грн.

 

           

Прокурор Лубенської

місцевої прокуратури                                                                                                                                                                           

 

 Л.Чепурна

 Отзывы

comments powered by Disqus